"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Alerji İçin Kullanılan Kremlerin Faydaları ve Zararları

Alerji için kullanılan kremlerin yan etkisi oldukça azdır. Ciltte sadece kızarıklık meydana getirebilir. Alerji kremlerinin kullanımında mutlaka doktorunuzun önerdiği kremler kullanılmalı kendi başınıza krem seçimi yapmamalısınız. Bu sayede sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Alerji İçin Kullanılan Kremler

Alerji çevresel faktörlere bağlı olarak gelişen veya besinlere karşı olan hassasiyetten meydana gelmektedir. Alerji çoğu kişi de artık olmaya başlamıştır. Farklı farklı çeşitleri bulunmaktadır. Çeşitleri için öncelik ile doktor muayene eder sonra kan testi veya birkaç tetkikler ile ne tür rahatsızlığa sahip olduğunuz belli olur. Bu ilaçları kendiniz doktor kontrolü dışında kesinlikle kullanmamalısınız. Alerji rahatsızlığının belirlenmesi için doktor tarafından birtakım testler yaparak ortaya çıkarılması gerekmektedir ve sonra ilaçlar kullanılmalıdır.

Alerji İçin Kullanılan Kremler

Momecon: Bu krem alerjiye bağlı vücutta kızarıklık mevcut ise cilt üzerine ince bir tabaka halinde uygulanır. Ayrıca sedef hastalığında kullanılır. Deride kaşıntı mevcut ise kaşınmayı en az seviyeye indirerek tedavi edici özelliği vardır. İlaç doktorunuzun diyeceği miktar da sabah ve akşam düzenli olarak kullanılır.

Travazol: Bu krem deride ki birçok hastalığa iyi gelmektedir ve pişiği iyileştirir. Doktorunuz ne kadar öneriyor ise düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İlaç doktorunuzun önereceği kadar sabah ve akşam olmak üzere iki defa sürülür.

Ketoral: Bu krem mantar ve deri rahatsızlıkları için kullanılabilir. Eğer cildiniz de kaşıntı mevcut ise bu krem kaşıntıyı tedavi edici özelliğe sahiptir. İlaç doktorunuzun tavsiye edeceği miktarda sabah ve akşam kullanılır.

Trosyd: Bu krem genelde deride mantar görüldüğü durumlar da tedavi edici özelliği vardır. Pişiklerde de rahatlıkla kullanılabilir. İlaç düzenli kullanıldığında doğru sonuca varılır ve doktorunuzun size diyeceği kadar ve önereceği miktarlar da kullanılır.

Fenistil: Cildiniz de döküntüler mevcut ise bu krem onun için kullanılır. Veya sinek, böcek sokmaları gibi durumlar dada alternatif olarak kullanılır. Doktorunuz ne kadar kullanmanız gerektiğini söylediğinde düzenli bir şekilde kullanır iseniz iyi sonuca o kadar çabuk ulaşırsınız.

Desitil: Genellikle pişik tedavisin de olumlu sonuç alınır. Pişiği en alt seviyeye indirerek iyileştirme özelliğine sahiptir. İlaç doktorunuzun önereceği miktarlarda kullanılır. Asla fazla veya düzensiz bir şekilde kullanmamalısınız.

Alerji Kremlerinin Kullanımı

Aslında alerjik reaksiyonların en kısa zamanda tedavi edilmesi gerekmektedir. Çünkü tedavi edilmez ise ve geç kalınır ise bu alerjik durumun astıma dönüşme ihtimali vardır. Bu nedenle alerjik durumlar ile ilgili en ufak bir belirti de doktorunuza danışmada fayda vardır. Alerjik durumlar için bazı kremler, spreyler, iğneler doktor tarafından önerilir. Örneğin deride bir rahatsızlık var ise kızarma, kaşınma gibi doktor krem vererek o rahatsızlığa çözüm sunacaktır. Veya bahara, polene, deterjana alerjiniz var ise doktor ilaç ve sprey tedavisine başlayacaktır. Tedavinin iyi bir şekilde tamamlanıp bu rahatsızlıktan kurtulabilmeniz için doktorun vereceği ilaçları düzenli bir biçimde kullanmanız gerekir. Doktora sormadan kendi kafanıza göre ilaçlar kullanmamalısınız aksi taktirde daha kötü sonuçlara sebebiyet verebilirsiniz. Çünkü doktor ilaç vermeden önce size bazı tetkikler yapar alerji durumunuza göre iğne, sprey, ilaç veya krem gibi tedavilere başvurur.

Alerji Kremlerinin Faydaları

Anti alerjik krem ciltte kızarma, kabarma gibi alerjik reaksiyonları hızlı bir biçim de tedavi eder. Yara gibi bir probleminiz var ise yaraları iyileştirme özelliğine sahiptir. Çatlakları tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Cildiniz aşırı kuru ise onu bir miktar da olsa nemlendirme özelliğine sahiptir. Anti alerji kremlerini yeterli miktar da ve düzenli bir biçimde kullandığınız da cildinizde ki alerjik sorunlardan kısa bir süre sonra kurtulursunuz.

Alerji Kremlerinin Zararları

Doktor kontrolü ile yeteri miktar da kullanıldığında bu kremlerin zararları bulunmamaktadır. Fakat çok miktar da sürüldüğün de yada düzensiz bir şekilde kullanıldığın da cildin tahriş olmasına sebebiyet verebilir veya bazı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle bu kremleri doktor bilgisi dışında kullanmayınız.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle

Shageldi

Alerji ellerde