"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Güneş Alerjisine Bitkisel Çözüm Önerileri ve Uygulama Yöntemleri

Güneş alerjisi olanlar dışarı çıktılarında ellerine ve yüzlerine güneşten koruyucu kremler sürmelidirler. Ayrıca güneş alerjisi olanlar mutlaka güneşin en zararlı olduğu saat dilimi olan 12:00 ile 14:00 arasında güneşten kaçınmalıdırlar. Güneş alerjisi bitkisel karışımlar uygulanarak tedavi edilebilir.

Güneş Alerjisi Tedavisi

Güneş alerjisi, güneş ışığına uzun süre maruz kalma sonucunda ciltte yanık, kızarıklık, kaşıntı gibi problemlerin oluşmasıdır. Cilt problemleri her geçen gün artarak insanların yaşamını olumsuz etkilemeye başlamıştır. Güneş alerjisi de bunlardan biridir.

Yaz mevsiminde birçok insanın dert yandığı bu konunun elbette ki tedavi  edilebilmesi mümkündür. Fakat bir probleme kesin çözüm bulabilmek için öncelikle neden olan şeyleri saptamalıyız. Güneş alerjisi uzun süre güneşte  kalmanın sonucu oluşur genellikle. Fakat başka bir şey için kullanılan ilaçlar da cildi güneşe karşı hassaslaştırmaktadır.

Bunların yanı sıra güneşten korunmak için kullanılan ilaçlar da bazen alerjiye sebep olabilmektedir ya da cildi güneşe karşı hassaslaştırmaktadır. Bu sebepler herkes tarafından bilinmediğinden bir sürü insan bu tarz problemlerle boğuşmaktadır. Fakat ciltte herhangi bir şeye karşı alerji olup olmadığını öğrenmek için de mutlaka test yapılmalıdır.

Alerji testi yapılmadan ya da bir doktora danışmadan koyulan yanlış teşhisler yanlış tedavi getirdiğinden daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu konular hakkında insanlar daha fazla bilinçlendirilmeli ve güneşin en zararlı olduğu 12.00-14.00 zaman aralığında insanların olabildiğince özellikle de yaz aylarından güneşten uzak durmaları gerektiği konusunda bilinçlendirilmelidir.

Artık her rahatsızlığa bir tedavi yöntemi ve çözüm bulmak söz konusudur. İlaçlarla tedavi mümkün olduğu gibi bitkisel tedavi de mümkündür. Günümüzde insanlar ilaç kullanımı yönünden oldukça bilinçlendirilmiş ve ilaç kullanımı azaltılmıştır. Çoğu insan bitkisel tedaviyi tercih eder durumdadır. Bu alandaki uzmanlar da güneş alerjisi bitkisel tedavisi üzerinde araştırmalar yapmaktadır ve güneş alerjisine bitkisel çözüm arayışı içine girmişlerdir. Elbette ki bu çalışmalar uzun uğraş ve zaman isteyen çalışmalardır.

  • Isırgan otu kürü
  • Keçiboynuzu kürü
  • Keçiboynuzu suyu

Isırgan otu kürü ısırganı suyla kaynatarak oluşturulur. Demlendirdikten sonra her gün sabah akşam içilmelidir. 10-15 gün bu tedavi uygulanmalıdır. Keçiboynuzu kürü de aynı şekilde kaynatılarak oluşturulur ve bir hafta düzenli olarak içilmelidir. Bu tedavilerin yanı sıra güneşten korunmaya çalışmak gerekir. Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka uzman bir hekime danışarak başlanılmalıdır.

Alerjisi olan kişiler olduğunca güneşe çıkmamaya özen göstermelilerdir. Ya da cildimizi olabildiğince kapatmalıyız. Yaz aylarının sıcağına katlanmak zordur fakat ince bir kıyafet de olsa tül de olsa alerji olabilecek yerlerimizi kapalı tutmakta fayda vardır.

Alternatif tıbbın da gelişimiyle insanlar bitkisel ürünleri de daha da kullanmaya ve bu konuda bilinçlenmeye başladılar. Güneş alerjisine karşı da iyi gelen bitkilerden bahsetmiştik. Bunları nereden tedarik edebileceğimiz konusuna gelince de her yerde bulunan aktarlar işimizi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Aktarların yanı sıra bazı dükkanlar da bitkisel ürünler satmaya başlamıştır zaman zaman. İnternet sitelerinden de aradığımız ürünü kolayca bulmak mümkündür artık. Önemli olan en taze ve güvenilir olanına ulaşabilmektir. Güneş alerjisi tedavisi bitkisel tedavi yöntemleri ile alerjinin etkilerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Güneş Alerjisi Olan Kişiler Ne Yapmalı

Herkesin bir şeylere alerjisi olabilir. Bunun için herhangi bir sebep yoktur. Bazen kalıtsal olarak da oluşabilmektedir. Yani ailede anne babada ya da diğer fertlerde güneşe alerjisi olan bir kimse varsa ondan geçmiş olma olasılığı da yüksektir. Fakat güneş alerjisi daha çok açık tenli, renkli gözlü, kızıl saçlılarda olabilmektedir.

Daha çok açık kalan yani güneş gören bölgelerde daha çok karşılaşılmaktadır bu problemle. Yüz bölgesi, kollar, eller, dekolte bölgesi, yaz aylarında giyilen mayo ve bikini dışında kalan yerler daha çok alerji olan kısımlardır. Her cilt problemine uygun bitkisel tedavi uygundur. Bitki üzerine  çalışan uzmanlar bu konuda takip edilebilir.

Dermatologlara danışılabilir. İnternette arama motorlarında güneş alerjisi bitkisel tedavi, güneş alerjisine karşı bitkisel çözüm, güneş alerjisine iyi gelen bitkiler gibi başlıklarla aratılabilir. Her hastalığa karşı çözüm için her zaman doğal yollara başvurmakta yarar vardır. Bitkisel tedavi her zaman için ilk seçeneğimiz olmalıdır. Çünkü kullanılan ilaçlar çoğu zaman daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

 

 

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle