"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Gözde Güneş Alerjisi Nasıl Geçer? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Gözünüzde güneşe karşı alerji var ise mutlaka dışarıda iken gözlük kullanılmaya özen gösterilmelidir. Ayrıca alerjinin etkilerini azaltmak için de deniz suyunu düzenli olarak kullanabilirsiniz. Alerjinin etkilerinde kurtulmak için gözünüzü yormamanız ve güneşin etkili olduğu saatlerde dışarı çıkmamanız gerekir.

Gözde Güneş Alerjisi Belirtileri

Gözde olan alerji günlük hayatımızı en çok etkileyen etkilerden biridir. Günlük hayatımızda gözlerimiz birçok şey için bize kolaylık sağlar. Hassas bölge olarak bilinmesi üzerine insanların fazla göz ovulması sonucunda bile göz içindeki sıvının azalması görülmektedir. Günlük hayatımızda ister istemez elimizi bazen bilinçsizce gözümüzü ovarken buluyoruz. İnsanlarda ki göz de güneş alerjisi belirtileri aşağıda verilen maddelerdir.

  • Gözde kızarıklık
  • Göz içi kanlanma
  • Göz de şişkinlik
  • Göz de kaşıntı
  • Göz de bulanık görme
  • Göz yaşlanması

Yukarıda sayılanlar, güneş den gelen zararlı faktörlerin göze temas etmesi ile oluşan alerji belirtileridir. Bu belirtiler günlük hayatı epey derecede zorlayacaktır.  Kişi kendinde bu belirtileri görüyorsa doktora gitmesi ve bu durumun ne kadar ciddi, hayatında ne kadar önemli, ne kadar ilerlemiş olduğunu öğrenmelidir. Bu gibi durumlarda göz daha çok zarar görebiliyor. Güneş alerjisi göz de büyük bir zarar  bırakabiliyor. Gözde güneş alerjisi kişinin bulanık görmesine de sebep olabilmektedir.

Günümüzde güneş alerjisinin birçok yan etkisi bulunmaktadır. Bunlardan en kötüsü olan bizler için gözde güneş alerjisi olarak bilinmektedir. Ayrıca gözünüzü güneşin zararlı ışınlarından korumak için mutlaka gözlük kullanmalısınız. Alacağınız gözlük kaliteli olmakla beraber güneşin zararlı ışınlarını emecek şekilde olmalıdır. Güneş alerjisinden dolayı gözde sulanma ve acı hissi artmaktadır. Ayrıca gözde batma ve bulanık görememe gibi durumlar da olabilir. Göz güneş alerjisi belirtileri görüldüğünde mutlaka uzman bir hekimden destek alınması gerekir.

Gözde Güneş Alerjisi Olanlar İçin Tedavi Yöntemi

Güneşten zarar gören göz için doktorların belirli aralıkla verdiği iğne yada damlalar vardır. Eğer alerjinin farkına vardıysanız doktor a o saat de gidemiyorsanız bir eczane ye gidip göz de güneş alerjisi için damla isterseniz size en uygun damlayı vereceklerdir.

Sizi doktora gidene kadar rahatlatacak olan göz damlası yada göz serumu size iyi gelecektir. Bu gibi durumlarda doktor ilk önce gözün ne durumda olduğunu belirleyecektir. Bu gibi durumlarda kişinin evde yapacağı gözünü sakınmak ve bol ılık su ile pansuman yapmaktır. Gözünüze deniz suyu da kullanabilirsiniz.

Deniz suyunu eczaneden hangi zaman aralığında kullanacağınızı dikkatli şekilde öğreniniz. Deniz suyu gözdeki bakterileri çabuk öldüren göz damlası olarak bilinir. Bu damla bebeklerde de çok kullanılır. Deniz suyuna alerjisi olan kişilerin kullanmaması gerekmektedir.

İçeriğini okumadan göz damlası bir değer adı ile göz serumu, kişi daha kötü olduğunu hissetmesi durumu alerji belirtileri tetiklediği hissi ile acile  gitmesi gerekmektedir. Deniz suyu ile gözünüze pansuman yapmak göze iyi gelecektir. Ayrıca gözünüzü bu durumlarda dinlendirme ve yormamak da gerekir. Alerjinin etkileri geçmiyor ise mutlaka iyi bir göz hekimine gidilerek tedavi olunmalıdır.

 

 

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle