"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Alerjik Sivilcelere Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

Alerjik sivilcelerden kurtulmanın en etkili yöntemlerden biri beslenme alışkanlığını değiştirmektir. Bu sayede çözüme ulaşabilirsiniz. Bu şekilde sivilcelerden kurtulamaz iseniz uzman hekimin vereceği ilaçları düzenli olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Alerjik Sivilcelere Ne İyi Gelir

Alerjik sivilce, diğer ergenlik sivilcelerinden farklı olarak alın ve çenede değil sırt ve omuz bölgelerinde çıkan ve ergenlik sivilcelerine oranla daha küçük yapıya sahip olan sivilcelerdir.  Bu sivilce, genelde vücuda alınan gıdalardan dolayı meydana gelir.

Alerjik sivilcelerine için birçok kimyasal çözüm olsa da en etkili ve sağlıklı yöntem bitkisel olan çözümlerdir. Sırt ve omuz bölgesinde çıkan sivilce oluşumları kanda oluşan bir mikroptan dolayı ya da iç organ hastalıklarından dolayı da olabilir.

Herhangi bir yönteme başvurmadan önce mutlaka alanında uzman doktorla başvurmak daha mantıklı olacaktır. Alerjik sivilce tedavisi cildiye doktorunun yönlendirdiği şekilde yapılmalıdır. Kişilerin kendileri uygulayabilecekleri birçok metot da bulunmaktadır. Öncelikle alerjik sivilcenin boyutu göz önüne alınmalıdır.

Vücudun belirli yerlerinde çıkan sivilcenin hangi bölgelerde çıktığı da önemlidir tedavi için.  Alerjik sivilce için Kullanılacak bitkilerin tamamen organik ürünler olduğundan emin olunmalıdır.  Alerjik sivilce tedavisi için sadece bitkisel ürünler değil aynı  zamanda da sivilce için kullanılacak olan temizlik ve kişisel bakım ürünlerine de dikkat edilmelidir.

Alerjik Sivilceler İçin Kullanılabilecek Bitkisel Ürünler

Alerjik sivilcelere ne iyi gelir? Sorusunun cevabı ise;

Hatmi çiçeği lapası:  Alerjik sivilcesi olan kimseler hatmi kökünü, kaynatarak lapa haline getirip sivilcelere uyguladıkları takdirde olumlu neticeye ulaşabilirler.

Ihlamur çiçeği: Ihlamur çiçekleri kaynatıldıktan sonra ezilir. Akabinde sivilce olan bölgelere uygulanır.

Civanperçemi:  Civanperçemi,  intihap atıcı ve söktürücü özellikleri ile bilinir. Civanperçemi çayı kaynatılıp içilir böylece alerjik sivilceler kuruyup dökülecektir.

Kiraz sapı: Kiraz sapı alerjik sivilcelere sahip olan kimseler için kesin sonuçlardan bir tanesidir.

Bu şekilde bitkisel ürünlerden faydalanıldığı takdirde, vücudun diğer organlarına da zarar vermeden doğal ve etkili bir sonuca kavuşabilir sivilce problemi olan kimseler. Alerjik sivilce nasıl geçer sorusunun cevabı düzenli olarak doğal tedavi kullanmak ve uzman hekimin tavsiyesini dinlemek olarak cevaplandırılır.

Alerjik Sivilce Temizliğinin Önemi

Alerjik sivilce tedavisi için en önemli olan noktalardan bir tanesi sivilce olan bölgelerin sıkça ve rutin olarak temizlenmesidir.  Sivilce oluşumu iyi ve dikkatli bir temizlik ile son bulabilir. Alerjik sivilce tedavisi için kullanılan ve oldukça yaygın olan tuz sabunlarını sivilce rahatsızlığı olan kimseler tercih edebilirler.

Tuz yapı itibari ile yağ çözme özelliğine sahiptir.  Alerjik sivilcesi olan kimseler tuz sabunları ile sivilceleri rahatlıkla yok edebilirler.  Kişisel bakım tonikleri ile maskeler yapılarak sivilceler vücuttan arındırılır. Bunun yanında gül suyu kullanımı hem cildi yumuşatacaktır hem de alerjik ve ergenlik sivilcelerine çözüm olacaktır.

Sivilce artışı fazla ise bu durumda da doğal mineralli maden suları kullanılır. Alerjik sivilce tedavisi için kullanılacak olan doğal mineralli maden suları içilmek yerine kişiler sivilce olan bölgelerine bir pamuk yardımı ile maden suyunu uygulamalıdırlar.

Beslenme Düzeni İle Sivilcelere Son Verin

Alerjik sivilce tedavisi başlamadan önce alerjik bünyeye sahip olan kimseler ilk etapta hangi besinlere alerjileri olduğunu tespit etmeleri gerekir. Bu yönde de alerjik sivilce yapan besinlerden uzak durulmalıdır.

Örneğin;  yumurtaya alerjisi olan kimseler yumurta yerine diğer proteinlere ağırlık vermeliler. Yağlı yiyeceklerden ( pasta, börek, poğaça ve kızartma) gibi beslenme şekillerinden ve hazır yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Alerjik sivilce tedavisi süresince baharatlı ve tuzlu besinlerden alerjik bünyeye sahip olan kimseler uzak durmalıdır.

Doğru beslenme tarzını benimseyerek yine doğru temizlik ve doğru bitkiler ile alerjik sivilcelere kesin sonuç bulabilirken, alerjik sivilce tedavisi sonunda da alerjik sivilceler tekrarlanmaz. Tüm bu tedaviler dışında elbette cildiye uzmanının vereceği ilaçlar ve losyonlar da kesinlikle aksatılmamalı. Aksi halde, sivilce tedavisi yarım kalır.

 

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle