"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Alerji İçin Ne Yapılır, Ne İyi Gelir? Bitkisel Çözümleri

Alerji durumunda bitkisel kürler uygulayabilirsiniz. Bu bitkisel kürler sizi rahatlatacaktır. Aynı zamanda alerjiye neden olan üründen de uzak durmanız sağlığınız açısından yarar taşıyacaktır. Mevsimsel alerjilerde bitki çaylarını düzenli olarak tüketebilirsiniz. Bu sayede kısa süre de ilgili alerjiden kurtulabilirsiniz.

Alerji İçin Yapılması Gerekenler

Alerji bedenimizin bazı koku, yiyecek, tüy, toz, bazı kimyasal maddelere, ilaçlara vb. gibi maddelere bedenimizin bağışık sistemimize karşı gösterdiği tepkimedir. Alerji çoğu insanlarımızda olan bir hastalıktır.

Alerji genetik hastalık da olabilir ve kalıtsal bir hastalıktır. Alerjisi olan herkesin ayrı ayrı bir maddeye alerjisi vardır. Alerjisi olan kişilerde alerji belirtileri nefes alamama, vücudunda şişmeler, hırıltı, nefes alıp verme şeklinin hızlanması, kaşıntı, kızarıklık vb. sorunlar ile karşılaşırlar.

Ayrıca ise kişiye göre alerji etkileri kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Aynı alerjiye sahip olan iki ayrı kişi farklı etkiyle karşı karşıya kalabilir. Birinde nefes alamama gibi etkenle karşılaşırken bir diğeri ise kaşıntılı etki ile karşı karşılaşabilir.

Alerji Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Alerji tedavisine en çok dikkat etmeliyiz. Yanlış bir tedavi de ise can kaybına ya da kalıcı bir sağlık sorunu kalabilir. Bunlar gibi sorunlardan korunmak için ise alerji krem ilaçları kullanabilirler. Krem seçimine dikkat etmeliyiz, çünkü iyi anti krem seçimi yapılmazsa ilaç etki göstermeyebilir. Erken tedavi olmadığı için alerji ileri boyutlara taşınabilir. Tedavi olarak ise alerji için krem anti alerjik krem tercih edilmelidir. Sağlığımız ve vücudumuz için iyi ve doğru krem seçimleri yapılır.

Alerji İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Tüm bu alerjilerden kurtulmak ve rahatlamak için bitki çayları yapılır. Yiyecek alerjisi olan kimseler nane, limon çayı gibi bitkisel ürünler iyi gelir. Mevsimsel alerjisi olan kimseler için yasemin çayı ve karabaş otu çayı bünyelere iyi gelecektir. Tüm bu bitki çaylarını evde kişiler kendileri de yapabilirler. 

Evde yapılacak bitki çayları asla kaynatılmamalıdır. Bitkisel çaylar her zaman alerji için iyi bir çözüm olacaktır. Yine en iyi alerji çayı kiraz sapıdır. Kurutulmuş kiraz sapını kaynatıp içmek iyi bir tedavi olacaktır. Bu bitkisel ilaçlar alerji için ne yapılmalı?

Sorusunun cevabıdır. Alerji tedavi krem gibi ilaçlar ile sağlanabilir. Anti alerji kremi seçerken cilt ve kan değerleri gibi unsurlar dikkat edilmelidir. Tedavide krem seçimi anında etki gösterdiği için sağlığınızı riske atmadan anında alerjik etkiyi azaltacaktır. Tedavi sürecinde anti kremler çok daha etkili ve yararlı olacaktır.

Alerjiye Ne İyi Gelir

Alerji testi alerjik duruma göre değişkenlik gösterebilir. Alerjik durumun ne kadar derecede yoğunluk gösterdiğinin bilinmesi ise en önemli unsurlardan biridir. Eğer bir kimyasal madde için alerji testi yapıyor iseniz saç boyası, krem, sıvı vb madde kullanıyorsanız, kulak arkasına ya da kol dirseğinize bir nokta kadar koyup 15 ila 20 dakika beklemeniz gereklidir.

Gıda alerji testi 2 aylıkken yapılmaya başlanır. Fakat cilt ile ilgili alerji testleri 2 yaşından ve sonrasında daha uygun olmaktadır. Alerji testleri kan üzerinden yapılmalı cilt üzerinden daha uygun ve sağlıklı olacağı ön görülmüştür. En az tehlikeli olan ciltten yapılan test ise alerji testidir. Günümüzde iki çeşit alerji testi yapılmaktadır.

Kan ve cilt olarak diğer adları ise deri üstü ve deri altı testleridir. Çocuklarımızda ise cilt testi yapılması daha sağlıklı olacaktır. Bazı testler 15 i 20 dakika içinde sonuçlanır iken bazı testler ise 3 ila 10 gün içerisinde sonuçlar. Test sonuçları ise negatif, iyi ve yoğun pozitif olarak hastaya verilir. Alerjik reaksiyon hemen müdahale edilmesi gerektiği için kullanım anında olacaktır. Buda bizim için avantaj sağlayacaktır.

 

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle