"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Aureus Alerji İlacı Nedir, Nasıl Kullanılır ve Yan Etkileri Nelerdir?

Aureus alerji ilacı adından da anlaşılacağı gibi alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılır. Burunda akıntı, kaşıntı, gözlerde yaşarma- kızarıklık ve damakta kaşınma gibi rahatsızlıkların giderilmesinde etkili olmaktadır. Astım hastalarında nefes almakta güçlük çekmek  ve öksürük şikayetlerinin giderilmesinde etkili olmaktadır. Diğer yandan aureus alerji ilacı uyku ve günlük fonksiyonların iyileşip düzeltilmesini sağlar.

Aureus Alerji İlacı Kullanım Alanları

İlacın etken maddesi desloratadindir. Alerji hastası olan kişilerde, burunda akıntı, kaşınma, hapşırık, tıkanıklık ve gözlerde kaşınma, kızarma, batma hissi, yaşarma gibi rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olan alerji hapıdır. Kurdeşene bağlı olarak oluşan kaşıntıların giderilmesin de, deri de oluşan kabarıklıkların ortadan kaldırılmasında yardımcı maddedir. Kullanımı ise; 12 yaş ve de üzeri çocuklar ve yetişkinler içindir.

Alerji İlacı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  •       Eğer böbrek rahatsızlığınız ve hastalığınız varsa kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  •       İlacı kullanmanıza rağmen alerji belirtilerinde bir iyileşme söz konusu değilse ve hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşün.
  •       İlaç kullanımı nadiren de olsa uykuya sebebiyet vereceğinden araç veya ağır makine kullanmak gibi vücudun dinç ve zinde olmasını gerektiren durumlarda dikkatli olunuz.
  •       12 yaş altındaki çocuklarda kesinlikle kullanmayınız.
  •       Hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı önerilmemektedir. Doktorunuza danışınız.
  •       İlacın etken maddesine de karşı bir alerjiniz varsa doktorunuza danışınız.

Aureus İlacın Kullanım Şekli

Doktorunuz verdiği miktara göre kullanınız. Doktorunuz kullanımını nasıl uygun gördüyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacın verilen her dozunu bir su bardağı su ile tercihen aç veya tok karnına kullanabilirsiniz.  Kullanmanız gereken miktardan fazlasını aldıysanız doktorunuza veya eczacıya danışınız. Aureus alerji şurubu da satılmaktadır.

Aureus Alerji İlacının Yararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

  • Yaygın olan yan etkiler; kişi de oluşan bir şey yapmama hissi, bitkinlik.
  • Yaygın olmayan belirtiler ise; kişi de meydana gelen ağız kuruluğu ve baş ağrısı.

Çok seyrek görülen yan etkiler ise; nefes almakta zorluk çekmek, hırıltılı solunum, kaşıntı oluşumu, deride döküntü, hayal görme, artan huzursuzluk, çarpıntı, kalp atışında hızlanma, çarpıntı, karaciğer fonksiyonlarında anormallik, mide bulantısı, mide ağrısı, ruhsal olarak aşırı hareketlilik durumu, kusma, ishal, uyku hali, uykusuzluk çekmek, kaslarda oluşan ağrı, eklemlerde oluşan ağrı ve şişkinlik hissi verir.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle