"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Zyrtec Alerji İlacı Nedir ve Ne İşe Yarar? Kullanım Koşulları Nelerdir?

Zyrtec, 6 yaş ve üzerindeki kişilerde nedeni bilinmeyen kaşıntı, kurdeşen, alerji gibi sorunların tedavisinde kullanılır. Birbirinden farklı maddelerin, kişilerde benzer tepkiler vermesi durumuna alerji denir. Alerji deyip geçmemek lazım, bazı insanlarda ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir ve bu nedenle uzman önerisi olmadan kullanılmaması gerekmektedir.

Zyrtec Alerji İlacı Kullanım Kuralları Nelerdir?

Birbirinden farklı maddelerin, kişilerde benzer tepkiler vermesi durumuna alerji denir ve alerji deyip geçmemek lazım, bazı insanlarda ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir. Alerjinin en sık nedenleri arasında, ev tozları, mevsim geçişlerinden kaynaklanan polenler, kimyasal deterjanlar, hayvan tüyleri ve böcek ilacı, alerji olan kişilere ciddi anlamda zararları vardır. Zyrtec alerji ilacı, alerjisi olan hastalar için kullanılan ilaçların başında yer alır. Zyrtec alerji ilacının hem hapında hem de şurubunda aynı etken madde kullanılmıştır.

Aynı etkiye sahiptir, aralarında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Bu ilaçların kullanım şekli birbirinden biraz farklıdır. Şayet Zyrtec film tabet kullanıyor iseniz, tableti 1 bardak dolusu su ile birlikte tableti almalısınız. Eğer şurup kullanıyor iseniz, size verilen öçlüm kabında ilacınızı almalısınız. Yok ben ikisini de kullanamam derseniz, o zaman 1 bardak suyun içerisine damlasını alarak kullanabilirsiniz.

Alerji İlacının Yararlar Nelerdir ve Yan Etkileri Var Mıdır?

Eğer alerji ilacı zyrtec`e karşı beklenmedik tepki durumunuz var ise, bu ilacı kesinlikle  kullanmamanız gerekecek. Herhangi bir yan etkisinin olduğunu hissederseniz, hemen bir hekime görünmenizde yarar vardır. Normal yaşantınızda antideprasan gibi uyku yapan ilaçları kullanıyorsanız, yine bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmak sizin yararınıza olacaktır.

Alkol kullanan biri iseniz, alkol aldığınız zamanlarda bu ilacı içmemelisiniz. Eğer hamile iseniz ya da emziren bir anne iseniz, zyrtec alerji ilacı bebeğe zarar verebilir. Bu yüzden zirtek kullanılmaması daha eftaldir. Her ilaçta olduğu gibi Zyrtec alerji ilacında da birtakım yan etkiler görülebilir. Bunlar:

  • İlacı kullanmaya başladığınızdan bu yana, eğer karnınızda aniden bir ağrı görülüyor ise,
  • Nefes alıp verirken zorluk yaşıyor iseniz,
  • Dil ve boğaz bölgenizde aniden oluşan şişkinlik var ise,
  • İdrara çıkarken ciddi anlamda zorluk yaşıyor iseniz, bir hekime görünmekte yarar vardır.

Alerji İlacının Kullanımı Nasıldır?

İster şurup, ister de tablet olsun hepsi aynı tedavi amacı için kullanılır. Histaminin sebep olduğu bulantı, kusma, kaşıntı, gözlerde kızarıklık, gözlerde sulanma ve burun akıntısı gibi nedenlerin tedavisinde kullanılır. Eğer ilaca karşı da bir alerjiniz var ise, bu ilacı kullanmamanız gerekir. Her ne olur ise olsun, reçetesiz olarak bu ilacı kullanmayın.

Başka birine iyi gelen ilaç, size de iyi gelecek diye bir gerçek olamaz. Tercih olarak ilacınızı akşam yemeklerinden sonra alınız. Zyrtec ilacın her dozunu bir bardak su ile alınız. Emziren ve hamile anneler için önerilmez, çünkü içerisinde barındırdığı etken maddeler bebeğe geçebilir. Bu yüzden çok tehlikelidir, hayati bir durum söz konusudur. Dikkat etmekte fayda vardır.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle