"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Alerjik Rinit Bitkisel Tedavisi – İbrahim Saraçoğru ve Ahmet Maranki Kürleri

Burun iltihabı olarak bilinen Alerjenik Rinit rahatsızlığını bitkisel yöntemler uygulayarak tedavi edebilirsiniz. Bunun için evinizde bazı kürleri uygulamanız yeterli olacaktır. Üzerlik tohumu bu alerji de size yardımcı olan bitkisel kürlerin başında gelir.

Alerjik Rinit Bitkisel Tedavisi Nedir?

Rinit kelimesi burun iltihabı demektir. Alerjik rinit ise alerji kaynaklı burun iltihabı demek olup, ailesinde alerjik hastalık öyküsü olan kişilerde alerjik rinit görülme olasılığı artmaktadır.

Alerjik Rinit Belirtileri Nelerdir?

Alerjik rinit belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz. Hapşırma, gözlerde ve burunda kaşıntı, burun tıkanıklığı, akıntısı ve bazen baş ağrısı, işitme problemleri, boğaz ağrısı, ses kısıklığı, öksürük belirtilerinden bazıları ya da birçoğu görülebilmektedir. Alerji sıkıntıları bazı kişilerde tüm bir yıl boyunca sürerken, bazılarında belli mevsimlerde artış göstermektedir.

Mevsimsel alerjik rinit olan kişilerin yakınmaları ilkbahar ve sonbahar aylarında ortaya çıkmaktadır. Alerjiye sebep olan şeylerin başında çim, ağaç, yabani ot, polenler, ev tozu akarı, küf mantarları ve hayvan tüyleri en sık rastlananlarıdır. Diğer taraftan hava kirliliği de alerjiye sebep olmaktadır.Koku ve tat duyularında azalma, çocuk hastalarda sık sık ellerini buruna sürtme ve kaşıma hareketi, yorgunluk, algılama güçlüğü, uyku bozukluğu görülen diğer belirtilerdir.

Gözün etrafında morluklar, gözaltı şişmesi, erişkinlerde depresyon, akademik performansta ve iş üretkenliğinde azalma, bunlara bağlı olarak yaşam kalitesinde düşme görülmektedir. Tedavi edilmeyen kişilerde rahat nefes alamama sebebiyle uyku bozuklukları görülebilir. Bu belirtiler görüldüğü takdirde bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki Kürleri

Alerjik rinit bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu`nun ve alerjik rinit bitkisel tedavi Ahmet Maranki tarafından hazırlanan bitkisel yöntemler son zamanların en çok uygulanan ve çözüm bulunan yöntemlerindendir. İbrahim Saraçoğlu’nun alerjik rinit için hazırladığı mükemmel kür şu şekilde hazırlanmaktadır. Öncelikle 3 yemek kaşığı üzerlik tohumunu kaynamış olan bir litre su içerisine eklenir.

Kısık ateş üstünde kaynatarak yüzünüzü bu hazırladığınız çözeltinin buharına tutup hem ağızdan hem de burnunuzdan nefes alarak buharını 2 dakika süre içinize çekin ve bu uygulama sonunda pamuğu üzerlik otunun suyun batırın. Her iki burun deliğinin içerisine iyice bu pamuğu sürerek ıslatın. Bu işlemi 2 hafta boyunca gün aşırı yani bir gün yapıp bir gün yapmayarak tekrarlayınız. Daha sonrasında bu uygulamayı ihtiyacınıza göre yapınız.

Ahmet Maranki ise, günlük olarak 3 bardak ısırgan otu / ısırganotu çayı içerisinde herhangi bir şeker, tatlandırıcı madde eklenmeden içilmesini önermektedir. Alerjik rinit bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki alerjik rinit tedavisi belirtilen sürelerde uygulanırsa olumlu yanıt alırsınız.

Hangi Besinler Tüketilmelidir?

Vücut direnci bazı yiyeceklere, tozlara, kokulara, sıcağa veya soğuğa, hayvan türlerine karşı aşırı duyarlı olmanın yanında, alerji genelde psikolojik bir durumdan, düzensiz beslenmeden de kaynaklanabilmektedir. Alerjik durumlarda karaciğerin temizlenip toksinlerden arındırılması gerekmektedir. Alerjik durumlarda C vitamini miktarı da önem taşımakla beraber, vücudun direncini düşüren yağlı gıdalar, et balık, kavun gibi maddelerden de uzak durmamız gerekmektedir. Kişilerin zerdeçal, ısırgan otu, yulaf, maydanoz, soğan, buğday, sarımsak, bezelye, soya, badem, fındık, muşmula, sinirli ot gibi besinleri çok tüketmeleri gerekmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle