"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Alerjik Nezleye Bitkisel Tedavi Çözümü

Özellikle bahar aylarında sık karşılaşılan alerjik nezleye evde bitkilerle tedavi yöntemlerini ve doğal çözüm yollarını açıklayacağız. Alerjik nezle nasıl geçer, alerjik nezle için ne yapılmalı anlatalım.

Alerjik Nezle Nedir Alerjik Nezle Belirtileri Nelerdir

Alerjik nezle, alerjiye sebep olan alerjen denilen maddelerin burun mukozasına etki ederek iltihaplanma oluşması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Özellikle çiçek polenlerinden dolayı bahar aylarında ve yaz döneminde sık sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Alerjik bir bünyeye sahip olan insanlarda daha çok görülür. %50 oranında genetik olabilmektedir. Ailenizde alerjik rinit hastası varsa dikkat etmelisiniz.

Eğer sürekli hapşırıyorsanız, burunda ve boğazınızda kaşıntı varsa, burun akıntısı başlamışsa, gözleriniz kaşınıyor ve hatta akmaya başladıysa, ara ara öksürük geliyorsa, baş ağrısı çekiyorsanız, gözaltlarınız morarmaya baladıysa alerjik nezle oluyorsunuz demektir. Hemen önlemler almaya başlamalısınız. Alerjik nezlenin bitkisel tedavisi konusunda birçok yöntem vardır. Hemen uygulamaya başlarsanız beklide doktora gitmeden evde doğal çözümlerle atlatabilirsiniz.

Alerjik Nezle Bitkisel Tedavisi

Alerjik nezle için öncelikle bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekir ki vücudunuz hastalık ile savaşıp onu yenebilsin. Bu nedenle bol C vitamini içeren meyve sebzeler yemeye başlayın. Sarımsak doğal bir antibiyotiktir. Soğanda çok iyi olur. Bol bol soğan ve sarımsak yemeye çalışın. Alerjik nezlenin bitkisel tedavisi için bitki uzmanı herbalist doktorlar birçok alerjik nezle bitkisel tedavi yöntemleri sunuyorlar.

Bunlardan biri de tuzlu ve sirkeli su ile burna çekerek burun mukozasını temizleme yöntemidir. Burun içinde oluşan iltihaplar için çok iyi gelecektir. Alerjik nezleye iyi gelen ve kişiyi çok rahatlatan bir başka yöntem ise buhar terapi olacaktır. Bunun için kaynar suya okaliptüs, nane, biberiye gibi uçucu yağlardan birini damlatıp buharını soluyunuz. Hem burnu açar hem de çok rahatlatır. Ayrıca okaliptüs yağının ciğerlere iyi geldiği de bilinmektedir. Öksürüğünüz varsa okaliptüs ile yapılan buhar öksürüğe de iyi gelecektir.

Sarımsak doğal bir antibiyotiktir. Çiğ sarımsak sizi güçlü kılar. Soğanda çok iyi olur. Bol bol soğan ve sarımsak yemeye çalışın.

Alerjik Nezleye İyi Gelen Bitkiler

  • Alerjik nezlenin tedavisi için şu bitkiler faydalı olur.
  • Zencefil, taze olarak rendelenip balla karıştırıp yenilebilir ya da toz zencefil sıcak suda demlenip çay olarak içilebilir.
  • Zerdeçal, kaynar suda demlenip çay olarak içilir ve alerjik nezlenin tedavisi için çok büyük fayda sağlar.
  • Isırgan otu alerjik nezle bitkisel tedavisi için çok şifalı bir bitkidir. Kuru yaprakları sıcak suda demlenip çay olarak içilir.
  • Meyankökü bitkisi dealerjik nezle tedavisi bitkisel çözümlerinden biridir. Meyankökü ile alerjik rinit yok olmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Alerjik Nezle Bitkisel Tedavisi

Alerjik nezle bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu tarafından açıklanan kür ile tamamen iyileşmektedir. İbrahim Saraçoğlu açıkladığı bitkisel kür ile alerjik nezle hastalarının şifa bulacağını söylüyor. Saraçoğlu bu kür düzenli uygulanırsa hastalar şifa bulur diyor.

İbrahim Saraçoğlu alerjik nezlenin bitkisel tedavisi için üzerlik tohumu öneriyor. Saraçoğlu kürü şu şekilde açıklıyor; aktardan alınan üzerlik tohumu kaynar suya 3 çorba kaşığı kadar konur ve buharı solunur. Saraçoğlu bu uygulamanın gün aşırı yapılmasını öneriyor. Ayrıca Saraçoğlu bu üzerlik tohumu atılan suya pamuk batırıp burun deliklerine konulup biraz beklenirse faydalı olur diyor.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle