"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Alerji Şuruplarının İsimleri ve Kullanım Detayları Nelerdir?

Alerji şurupları alerjinin geçmesine yardımcı olan ilaçlardır. Ancak doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Herhangi bir yan etki oluşturduğunda ise bırakılmalıdır. Alerji şurupları kendi içerisinde ayrılır. Şurupları kullanmadan önce alerjinizin ne tür olduğu tespit edilmeli ve kullanım buna bağlı olarak yapılmalıdır.

 

Alerji Şurupları Nelerdir

Bahar aylarında sıklıkla görülen alerjiler için farklı alerji şurupları  bulunmaktadır. Bu şurupları düzenli olarak tedavi olabilirsiniz. Ayrıca alerjiye neden olan etken maddeden de uzak durmanız gerekir. Bu sayede sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Alerji için birçok şurup seçeneği bulunmaktadır.

Bunları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve öneri üzerine kullanım sağlamalısınız.

Prakten Şurup Nasıl Kullanılır

İlaç içinde kullanılan ve yoğun olarak bulunan madde siproheptadin hidroklorür olmaktadır. Prakten alerji şurubu vücutta oluşan kızarıklık, aşırı sıcaklık hissi, kaşıntı, gözlerde kızarma ve sulanma, durduk yere oluşan burun akıntısı için kullanılan bir alerji şurubu olmaktadır. İlaçta kullanılan etken madde için ayrı bir alerji testi yaptırmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu şurubu belli bir dönem içerisinde veya bulunduğu ortamda duyduğu bir deri rahatsızlığı, gözlerde oluşan ani kızarmalara karşı kullanılmaktadır.

Prakten yan etkileri oldukça kuvvetli olan bir alerji şurubudur. Alkol ile kullanılması tavsiye edilmeyen MAO inhibitörü ilaç tedavisi görüyorsanız eğer bu ilacı yaklaşık olarak 14 gün sonra kullanmanız tavsiye edilmektedir.  Mao inhibitörü vücuttan atılana kadar kullanılmaz kullanıldığı takdirde hayati tehlikeler taşıyabilmektedir.

İlaç uygu sersemliği yaptığı için araç ve makine kullanmadan önce alınması önerilmemektedir. İlacın diğer yan etkileri ise kullanımından sonra meydana gelen karın ağrısı, nefes alma hissinde güçlük, göz, dudak ve boğazda şişlik hissedildiği anda doktorunuza danışmanız önerilmektedir.

Deloday Alerji Şurubu Ve Kullanımı

Deloday alerji şurubu etken maddesi tam olarak desloratadin olmaktadır. Diğer alerji etkilerinin aynısını gösteren durumlarda kullanılmaktadır. Kaşıntı, kızarıklık, gözde meydana gelen sulanma, deride küçük veya bütün bir şekilde kabarma  burunda tıkanıklık, alerjik ritine, damakta oluşan kaşıntı, öksürük var ise tavsiye edilen alerji şurubudur.

Bu alerji şurubu 6 aydan küçük bebeklerde kullanılması tavsiye edilmeyen bir alerji şurubudur. Hamile ve emzirme dönemlerinde bulunan anneler için alerji şurubu kullanımı önerilmemektedir.  Kalıtsal bir rahatsızlığınız var ise, böbrek, kalp vb şurubu kullanmadan önce doktorunuza bu hastalığınızı belirtmeniz gerekmektedir. Deloday çok fazla uyku hali yapan bir ilaç olmasa da dinç olunması gereken yerlerde kullanılması tavsiye edilmez.

Allerset Alerji Şurubu Nasıl Kullanılmalıdır

Allerset etkin maddesi setirizin hidroklorür olan bir alerji şurubudur. Beden de oluşan kızarıklık, popü gibi vücudun gösterdiği semptomlara karşı kullanılması tavsiye edilmektedir.  İçerisinde bulunan setirizin halk dilinde saman nezlesi, vücudun alerjiye karşı oluşturduğu kızarıklık ve kaşıntılar, durduk yere oluşan kurdeşen belirtileri, hapşırma, gözlerde meydana gelen akıntı ve kızarıklığa karşı kullanılan bir alerji şurubu olmaktadır.

Allerset alerji şurubunun yan etkilerine gelecek olursak baş ağrısı, diğer alerji şuruplarında olduğu gibi uyku hali, gastrointestinal bozukluk, ağızda oluşan kuruluk belirtileri olmaktadır. Tehlikeli bir durum arz etmeyen bu yan etkiler görüldüğünde yine de doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Şurubun günlük doz miktarı 5 mg olarak belirtilmektedir.

Şurubu böbrek yetmezliği olan hastalar kullanmamalıdırlar. Şurubu kullanmadan önce herhangi bir yan etkiye karşı kullandığınız ağrı kesici, grip hapı soğuk algınlığı hapı şeklinde bir ilaç tedavisi görüyor iseniz bu ilaçları doktorunuza kullandığınızı belirterek allerset kullanmaya başlamalısınız.

Avil Alerji Şurubu

Avil içinde bulunan etken madde feniramin olmaktadır. Alerji genel olarak vücutta oluşan ve vücudun ürettiği doğal bir kimyasal olan histaminin verdiği etkiye ters bir etki gösteren alerji tedavisinde kullanılan bir madde olmaktadır. Alerjik bir belirti olan kaşıntı, boğazda şişlik, küçük kabarcıklar halinde görülen deride kabarıklıklar, akıntılı olan mukoza iltihabında akıntı sızıntısının azaltılmasında kullanılan bir alerji şurubudur.

Avil astımı ve başka bir solunum yolu rahatsızlığı Böbrek ve mide rahatsızlığı olan kişilerin kullanması da tavsiye edilmemektedir. Avil  alkollü bir durumda iken kullanması tavsiye edilmeyen bir şurup olmaktadır. Ayrıca şurubu 1 yaş altı bebeklerde kullanmak tavsiye edilmemektedir. İlacın genel olarak yan etkileri, karın ağrısı, nefes darlığı ve nefes almada güçlük hissi, kalp atışlarında olan ani düzensizlik, kişiye bağlı olmadan vücutta oluşan ani kasılmalar, birden düşen tansiyon gibi belirtiler görüldüğünde doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

 

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle