"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Alerjik Astıma Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Alerjik astımı olan insanların solunum yolları diğer kişilere göre daha hassastır ve alerjenlere maruz kaldıklarında astım belirtileri çok fazla şiddetlenebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman muayenesi ile tedavi olmak ve nedenleri öğrenmekte fayda vardır.

Alerjik Astım Belirtileri ve Nedenleri?

Astımın en sık görülen türü alerjik astımdır ve hastada astım ile birlikte alerjiler de görülmektedir. Bu durum çocukların % 90`ında yetişkinlerin yüzde 50`sine görülmektedir. Alerjik astım hastalarında alerjen adı verilen maddeler astım atağını tetikliyor. Alerjik astımda alerjen maddeler ise polen, akar, küf ve toz gibi maddelerdir.

Alerjik astımı olan hastalarda açık ve soğuk havada yapılan egzersiz sırasında dumanlı ya da tozlu bir havanın solunması astım krizlerini tetikleyebilir.  Alerjik astımı olan kişilerin solunum yolları diğer kişilere göre daha hassastır ve alerjenlere maruz kaldıklarında astım belirtileri çok fazla şiddetlenebilir. Alerjenler bronşlarınızın spazm şeklinde kasılmasına sebep olur ve solunum yollarınız iltihaplanır.

Bu durum da akciğerin kısa sürede mukoza ile kaplanmasına neden olur. Alerjik astımlarda veya normal astım hastalarında astım belirtileri genellikle hırıltılı nefes, hızlı nefes alıp verme, öksürük, nefes darlığı, göğüste baskı hissi şeklindedir. Bu belirtirler tekrarlayıcıdırlar ve nöbet halinde gelirler. Genel olarak geceleri ve sabahları ortaya çıkarlar. İlaç yardımı ile veya kendi kendilerine düzelirler. Mevsime bağlı olarak da gelişebilirler veya değişiklik gösterebilirler.

Alerjik Astıma Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Astım hastalığının meydana gelmesinde iki çeşit faktör bulunmaktadır. Bunlar kişisel faktörler ve çevresel faktörler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kişisel faktörler arasında öncelikle genetik bulunmaktadır. Astım genetik bir hastalıktır. Aile büyüklerinizde, ailenizden herhangi birisinde eğer alerjik astım veya astım varsa sizde de olma riski bulunuyor demektir.

  • İbrahim Saraçoğlu`nun önerdiği, oldukça doğal bir keçiboynuzu kürü
  • Yetişkinler için doğal bir keçiboynuzu kürü
  • Çocuklar için doğal bir keçiboynuzu kürü

Aynı şekilde sizin değil eşinizin veya sizin ailenizde astım varsa bu çocuğunuzun da risk altında olabileceğini gösterebilir. Uzmanlar astımın nedenleri arasında genlerin bulunduğunu düşünmektedir. Bir diğer kişisel faktörler arasında ise obezite karşımıza çıkmaktadır. Çünkü obezite hastalığında açlık hormonu denilen leptin hormonu gibi hormonların hava yolu fonksiyonunu etkilediği bilinmektedir. Tüm bunların yanı sıra kişisel faktörlerin arasında cinsiyet de risk faktörü taşımaktadır.

Şu ana kadar erkek çocukların astıma yakalanma riski kız çocuklarının riskinden 2 kat daha fazla olduğu ortaya çıkmıştır. Kişisel faktörlerden sonra çevresel faktörler gelmektedir. Alerjenler çevresel faktörler sınıfına girer. Gerek iç ortamlarda gerek de dış ortamlarda bulunan alerjenler astımın nüksetmesine sebep vermektedir. Enfeksiyonlar ise bir diğer çevresel faktörler arasında yer almaktadır. Bebeklik döneminde geçirilen rahatsızlıklar, kızamık ve bronş hastalıklarına yol açan virüsler de neden olabilmektedir.

Alerjik Astıma Bitkisel Tedaviler ve Çözümler

  • Alerjik astım ile bitkisel tedavi yöntemleri arasında İbrahim Saraçoğlu`nun önerdiği, oldukça doğal bir keçiboynuzu kürü tarifi vardır. Saraçoğlu`nun bu kürü şu keçiboynuzunun soğuk su ile yıkandıktan sonra küçük parçalara ayrılarak yarım litre suyla kaynatılıp soğutulduktan sonra 3 gün bekletip içmek şeklinde uygulanmalıdır.
  • Bu doğal ve şifalı tedavi yöntemini yetişkinler için her sabah ve akşam 1 çay bardağı  şeklinde çocuklar için ise sadece kahvaltıdan önce bir çay bardağı içilmesi şeklinde bir tedavi önermektedir. İbrahim Saraçoğlu`na göre bu kür 20 gün kadar bir süre uygulanmalıdır. 20 günden sonra ise aynı şifalı tedavi yöntemine bir çay kaşığı bal ilave ederek 20 gün daha tedaviye devam edilmelidir.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle

Serap

Benim öğlumda allerjik astım yaklaşık 15gündür tedavi oluyor ama hırıltılarını kesemedim ventolin,pumikort,seyrek ve çiğneme hapı kullanıyorum