"Alerji Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Bebeklerde Süt Alerjisi Olan Annelere Mama Tavsiyeleri

Bebeklerde süt alerjisi görüldüğü zaman mama kullanımına başlayabilirsiniz. Mama seçiminde ise dikkat etmeniz gereken nokta bitkisel mamalar olmalıdır. Mama seçiminde içeriğine mutlaka bakılmalıdır. İçeriğinde bebeğe zararlı bir etken bulunuyor ise o mama kullanılmamalıdır.

Bebeklerde Süt Alerjisi

Bebekler de alerji belirtileri kızarıklık, nefes alamama, kusma, halsizlik belirtileridir. Bu alerji belirtileri bebeğinizde görünüyorsa bebeğiniz herhangi bir besine ya da ilaca alerjisi var demektir. Birçok anne bebeğinin neye alerjisi olduğunu bulmakta zorlanmaktadır.

Anneler için verebileceğimiz önerilerden biri bebeğinizin neye alerjisi olduğunu öğrenmek için bebeğinize günde sadece bir şey yedirin mesela aynı çorbayı üç öğün yedirin veya gün içinde devamlı aynı meyve yedirin ki çocuğunuza alerji yapan gıdayı bulabilin. Bebeğinizin zor dönemleri sıkıntılı geçirmemesi için dikkatli olmakta büyük fayda var.

Bu alerji durumu her türlü gıda için geçerlidir özellikle bebek mamaları için. Bebek mamalarının içinde karışımlar çoktur bu yüzden içindekiler bölümünü dikkatli bir şekilde okumak gerekir. Bebek maması bebeğinize ek bir gıdadır. Bu ek gıdalar anne sütünün az gelmesi durumunda verilmektedir.

Bu ek gıdalar bebeğinizin alerji olmasına sebep olur. Bebeklerde mama alerjisi tedavi edilebilmektedir. Düzenli beslenme ile bu durum atlatılabilir. Bunun nedeni içinde olan ve bebeğinize alerjisi olan gıdadan biridir.

Alerji Yapan Gıdalardan Uzak Durun

Bebek maması seçerken özellikle bebeğinizin neye alerji olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Bebekler için alerji durumu zorlu bir süreçtir.  Bebeklerimizin genel olarak sıklıkla görülen alerjilerden birisi süt dür. 1 yaşından sonra verilmesi gereken süt bebeğe verildiğinde annenin denetiminde kalmalıdır.

Süt için de olan bazı besinler bebekler için alerji durumuna yola açmaktadır. Doktorların tavsiyesi ile 1 yaşında başlanması gereken süt ve bal bebeğe verildiğinde bebeğe dikkat edilmelidir ve 1 yaşından önce bebeğe verilmemelidir. Bebeğinize süt içirdikten sonra kusma, kızarıklık, ateşlenme, halsizlik, nefes almada zorlanma gibi durumlar olursa çocuk hastanesi olan bir hastaneye götürün.

Eğer ki çocuk hastanesine götüremediniz bebeğinizi emanet ettiğiniz doktorun bebekler üzerindeki bilgilerini öğrenerek sonra bebeğinizi emanet edin. En doğru olanı bebekler için çocuk doktorudur bunu unutmayın. Süt alerjisi olan bebeklerde gıda tüketimi alerjisi olamayan çocuklara göre daha zordur.

Bu alerji durumu yaşları ilerledikçe geçebilecek bir durumdur. 1 yaşındaki bebeğin 3 yaşındaki durumu farklıdır. Bu fark bebeğinizin organlarının daha çok gelişmesi ve artık sütün içindeki protein ve vitaminlerin dengesini sağlayacağını gösterir bu durumun yaş sınırlaması yoktur. Bu durum bebeğiniz için daha geç de olabilir. Süt alerjisi olan bebekler için mama hazırlanmalı ama bu mamaların da doğal olmasına özen gösterilmelidir.

Bebeğinize Uygun Mama Seçimi Nasıl Yapılır

Benim bebeğim 3 yaşına geldi deyip hemen süt vermeyin. Süt alerjisi olan bebekler için yapılan mamalar bulunmaktadır. Bebeklerde süt alerjisi olan annelere mama tavsiyeleri vermek toplumda bebeklerin daha güzel beslenmesini sağlamaktır.

Şimdiki zamanda bütün anneler bebeklerde süt alerjisi olan annelere mama tavsiyeleri vermektedir. Bu mamalar eczanelerde ve marketlerde bulunmaktadır. Bebeğinizin inek sütüne alerjisi varsa içinde keçi sütü olan ürünler alabilirsiniz. Bebeğinizin süt alerjisi var ise doğal mamalarını tercih edebilirsiniz. Hipp, bebelac, milupa gibi ürünleri bebeğinize gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

Bebeğiniz için kaşık mamalar da bulunmaktadır. İçeriği bölümünü güzelce okuduktan sonra yedire bileceğiniz kaşık mamalar bulunmaktadır. Bebeklerde süt alerjisi olan annelere mama  tavsiyeleri  insanları bilinçlendirmek toplum için önemlidir.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yorum ekle